REKLAMACJE I ZWROTY

Poniżej znajdziesz wszystkie podstawowe informacje dotyczące zwrotów, reklamacji oraz gwarancji. 

Jeżeli zakupiona rzecz ma wadę, masz prawo złożyć REKLAMACJĘ, w której określisz swoje wymagania dotyczące doprowadzenia towaru do stanu opisanego na karcie produktu (tj. do stanu zgodności z umową). Jej podstawą może być:   

RĘKOJMIA (ustawowo uregulowany sposób dochodzenia przez Ciebie roszczeń od sprzedawcy); 

W przypadku dokonania zakupu za pośrednictwem Internetu (a zatem co do umów zawieranych poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość) przysługuje Ci ponadto PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY BEZ  PODANIA PRZYCZYNY na podstawie ustawy o Prawach Konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 poz. 827).   To do Ciebie - jako Konsumenta należy wybór podstawy złożenia reklamacji.   

Z tytułu rękojmi sprzedawca jest odpowiedzialny wobec Kupującego za wady fizyczne i prawne towaru. O wadzie fizycznej mówimy jeżeli rzecz: nie ma właściwości, które powinna mieć; nie ma właściwości, o których zapewniał sprzedawca lub reklama; nie nadaje się do celu, o którym poinformował sprzedawca; jest niekompletna; jest nieprawidłowo zamontowana lub uruchomiona. Wada prawna polega na tym, że sprzedany towar stanowi własność osoby trzeciej albo jest obciążony prawami na rzecz osoby trzeciej. W ramach uprawnień wynikających z rekojmi konsument może żądać:
wymiany towaru na nowy; naprawy towaru; obniżenia ceny; odstąpienia od umowy – o ile wada jest istotna. nie możesz żądać odstąpienia od umowy, jeżeli wada ma charakter nieistotny; kiedy żądasz obniżenia ceny, powinieneś określić wartość, o którą cena ma zostać obniżona. 

Aby zgłoszona przez Ciebie reklamacja została rozpatrzona powinieneś przesłać ją na adres pocztowy lub e-mail: 

Gary Woodpecker 

Ul. Majkowskiego 9 

Pruszcz Gdański 83-000 

bądź na adres e-mail biuro@garywoodpecker.com 

(w tytule maila prosimy wpisać pełny numer zamówienia). 


W celu ułatwienia procesu reklamacji prosimy podać następujące informacje: numer zamówienia lub skan dowodu zakupu lub wykazać w inny sposób, że doszło do zakupu; opis wady; zdjęcia wad towaru, całości przedmiotu, a także opakowania w którym zamówienie zostało dostarczone; w przypadku otrzymania uszkodzonej przesyłki – skan protokołu szkody, który został spisany w obecności kuriera (powinna być w nim zaznaczona informacja o uszkodzonym opakowaniu). Warto pamiętać, że ustosunkowanie się do reklamacji to potwierdzenie lub zaprzeczenie jej zasadności. 

Nie oznacza to jednak, że w tym terminie towar musi zostać przywrócony do stanu zgodności z umową. W przypadku uznania reklamacji produkt zostanie naprawiony lub wymieniony na pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe – zwrócimy pieniądze. 

Przypominamy, że nie przyjmujemy przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem. 

W przypadku kiedy reklamacja dotyczy tylko części produktów, prosimy o dołączenie kopii rachunku lub paragonu wraz z protokołem reklamacji. Obowiązek dostarczenia przedmiotu reklamacji spoczywa na Kupującym. Aby reklamacja mogła zostać rozpatrzona, sprzedawca musi mieć możliwość zweryfikowania zasadności roszczeń poprzez stwierdzenie istnienia wady oraz podania przyczyn jej powstania. 

W związku z tym Ty – jako konsument masz obowiązek dostarczyć zakupiony towar do sprzedawcy. Jeżeli Twoja reklamacja zostanie uwzględniona zwrócimy Ci koszt dostarczenia rzeczy. 

ZWROT 

Klient (konsument) ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży zakupionych w sklepie Garywoodpecker.com produktów w ciągu 14 dni od ich otrzymania przesyłki na zasadach opisanych w Ustawie z dnia 30.05.2014r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 nr 827). Z opisanego wyżej uprawnienia nie mogą skorzystać osoby, które nabywają dany towar w związku z prowadzoną przez siebie działalnością gospodarczą prosząc dodatkowo o wystawienie faktury VAT. 

W przypadku otrzymania towaru niezgodnego z zamówieniem zastosowanie ma procedura reklamacji. Jak dokonać zwrotu? Poinformuj nas mailowo o tym, że chcesz oddać zakupiony towar . W tytule maila prosimy wpisać pełny numer zamówienia. (Nie jest to warunek konieczny jednak znacznie przyśpiesza zwrot kosztów transakcji.) W odpowiedzi zwrotnej otrzymasz: informację pod jaki adres należy odesłać towar,formularz odstąpienia od umowy, który wypełniony należy odesłać na adres biuro@garywoodpecker.com 

Spakuj zwracany towar w sposób odpowiadający właściwościom rzeczy . Do momentu odbioru przesyłki przez nasz magazyn jesteś właścicielem towaru. 

Zgodnie z ustawą o Prawach konsumenta dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 poz. 827) prawo odstąpienia od umowy jest wyłączone w przypadkach w niej wskazanych (m.in. w sytuacji, gdy przedmiotem zamówienia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana na specjalne zamówienie lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb); przesyłka nie może być nadana za pobraniem. Ty – jako Konsument – ponosisz jednak koszty związane z odesłaniem towaru do sprzedawcy.

W przypadku odstąpienia od Umowy sprzedaży, Sprzedający zwraca wszystkie otrzymane od Konsumenta płatności, w tym koszty dostarczenia Towaru (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy spośród zawartych w ofercie sprzedaży). Pamiętaj o tym, że zwrotu pieniędzy dokonujemy do 14 dni od otrzymania przez nas przesyłki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl